krizanke_special_venue
Photo Credit: Jože Maček, Domen Pal, Branko Čeak

“Dvorane in prizorišča za jesenske dogodke se hitro polnijo, zato je pogosto potrebno razmišljati izven ustaljenih okvirov. Slovenija ponuja širok nabor posebnih lokacij, ki jih pogosto spregledamo, ko iščemo prostore za korporativne dogodke. Z majhnim vložkom jih lahko preoblikujemo v tehnično dovršena prizorišča, ki bodo naredila mnogo večji vtis kot klasične konferenčne dvorane.” Aljaž Čad, CREATIVE PRO Adriatic

V agenciji CREATIVE PRO Adriatic so pripravili pregled njihovih najljubših prizorišč, ki jih imajo na seznamu za svoje bolj drzne naročnike.

Pod Skalco, Bohinj

Tik ob Bohinjskem jezeru se nahaja prizorišče na prostem Pod Skalco, poznano predvsem plezalcem in turistom. Prizorišče je pred kratkim postalo res posebno, saj so fantje iz Orehovega gaja tukaj postavili legendarni Sekiromet. Prizorišče je odlična izhodiščna točka za raziskovanje Bohinja, z novo ponudbo metanja sekir pa tudi unikatna teambuilding lokacija.

Kamnolom Lipica, Sežana

Največji podzemni kamnolom naravnega kamna v Sloveniji se nahaja v bližini Sežane. Impozantne apnenčaste stene so postale kulisa tradicionalnemu Festivalu kamna, ki je kamnolom spremenil v koncertno prizorišče in modno revijo. Unikatnost lokacije kliče po predstavitvah blagovnih znamk, sploh avtomobilskih, kar so prepoznali tudi pri DS Automobiles Slovenija.

kamnolom-lipica-ds-automobiles
Photo: DS Automobiles Slovenija Linkedin

Kulturna četrt Minoriti, Maribor

Minoritski samostan, zgrajen v 13. stoletju, je edini samostan v Mariboru, ki sega v srednji vek. Na njegovih temeljih je zrasla kulturna četrt Minoriti, ki postaja živahno stičišče raznovrstnih dogodkov mesta Maribor. Poleg Velike dvorane – umeščene na nekdanji samostanski vrt, Male dvorane – v prostorih minoritskega samostana, obsega še Minoritsko cerkev, Sodni stolp, Avditorij in druga priložnostna prizorišča.

minoriti

Vila Zlatica, Ljubljana

Vila Zlatica, skrita v najbolj zeleni četrti Ljubljane, le streljaj od hriba Rožnik, predstavlja eno izmed najbolj reprezentativnih ljubljanskih vil iz prejšnjega stoletja s secesijsko arhitekturo. V bujnem vrtu ob stavbi je nekoč stal sadovnjak, posejan z različnimi drevesi, danes pa je vrt mogoče najeti za prireditve z zgodovinskim ozadjem. Vila Zlatica je prepojena z zgodovino in se lahko spremeni v edinstveno butično prireditveno prizorišče.

vila_zlatica

Center Noordung, Vitanje

Noordung – center vesoljskih tehnologij se nahaja na strateški lokaciji v Vitanju in nosi ime Hermana Potočnika, ki je bil svetovno znan slovenski pionir kozmonavtike. Edinstvena dvorana s krožno zasnovo omogoča različne razporeditve opreme, organizacije in dekoracije prostora za kulturne, promocijske, poslovne dogodke in konference.

center-noordung-vitanje

Grando, Portorož

Ena najbolj prepoznavnih prizorišč na slovenski obali je skladišče soli Grando iz prve polovice 19. stoletja. Tukaj so solinarji po koncu solinarske sezone v skladišče pripeljali letni pridelek iz lastnih hišnih skladišč v solinah. Danes skladišče Grando služi kot posebno prireditveno prizorišče za številne lokalne in mednarodne dogodke – od koncertov, kongresov, promocijskih dogodkov, razstav do sejmov.

Peklensko dvorišče, Ljubljana

Hudičevo dvorišče, eno najslikovitejših delov Križank, je prvotno zasnoval arhitekt Jože Plečnik kot prostor za manjše komorne dogodke. Prizorišče zaznamuje vgrajena mreža luči, ki ustvarjajo čudovito iluzijo zvezdnatega neba. Hudičevo dvorišče je privlačno mesto za sprejeme in manjše konference. Edinstveno prizorišče ponuja 100 sedežev.

krizanke_special_venue

Resort Village Majer, Bela Krajina

Sredi Bele krajine stoji Resort Village Majer, prenovljena in moderno zasnovana tradicionalna belokranjska hiša, ki že nekaj časa organizira teambuilding aktivnosti, izobraževanja in delvnice za podjetja. Resort Village Majer aktivno vzpodbuja povezovalno delovanje turistične destinacije in razvoj aktivnega turizma v Beli krajini.

resort_village_majer

Plečnikov Avditorij

V Tivoliju so z odprtjem 35. Grafičnega bienala Ljubljana odprli tudi prenovljen avditorij, ki ga je arhitekt Jože Plečnik leta 1933 v parku Tivoli po grških vzorih uredil kot poletno gledališče. Od konca druge svetovne vojne pa vse do sredine šestdesetih let je na tem prostoru deloval poletni kino, ki pa je sčasoma zastal. Z obnovitvijo avditorija je Ljubljana dobila nov prostor za kulturne in kongresne prireditve, cilj pa je ustvariti javno dostopen program, katerega dogodki so praviloma brezplačni in spoštljivi do naravnega parka ter njegovih obiskovalcev.

Hiša vin Doppler

V Hiši vin Doppler bodo vaši udeleženci že ob prihodu začutili tradicijo družinskih vezi. Benediktinci iz Admonta (Avstrija) so že leta 1815 ustanovili veliko, pretežno vinsko posestvo (38 hektarjev), ki se razprostira na gričevju Pesnice. Prizorišče se ponaša z eno izmed najsodobnejših vinskih kleti v Evropi in sončno teraso s 360-stopinjskim razgledom.

Potrebujete dodatne predloge?

Z veseljem vam pomagamo pri izbiri popolne lokacije. Revija Kongres razpolaga z največjo bazo posebnih prizorišč v Sloveniji, s kančkom domišljije ekipe CREATIVE PRO pa jih še dodatno prilagodimo vaši blagovni znamki in ustvarimo nepozabno doživetje za udeležence.


Izvedite več o agenciji Creative Pro Adriatic tukaj

Join our newsletter!

Subscribe to our newsletter and stay up-to-date with the latest updates from Kongres Magazine.