Po njegovem mnenju se moramo zavedati smeti, še preden te nastanejo, razmišljati o možnostih njihovega preprečevanja, njihovi ponovni uporabi, načinu predelave, popravilu, nadgradnji in podaljšanju življenja. Če v proces vključimo še lokalno okolje in ranljive skupine kot so matere samohranilke, je to korak do iskrene regeneracije smeti z dogodkov.
Stefanova inovativnost je v preteklosti že botrovala nastanku branda Dorka Bags, ki so danes statustni simbol promocije slovaškega mesta Košice. Osnovno idejo pa je z brandom Odpadnesh še nadgradil v kontekstu podpiranja lokalne skupnosti in soustvarjanja trajnostnih izdelkov iz odpadkov.
Veselijo ga kreativnost in širši pozitivni družbeno-okoljski učinki projekta. Bannerji mu predstavljajo predvsem odličen materialni vir. So zelo uporabni in vedno jih je preveč, hkrati pa so s svojo barvitostjo tudi dizajnerska inspiracija. Zaradi plastike so tudi problem, ki pa so ga z eksperimentiranjem, igranjem in preizkušanjem spremenili v linijo izjemnih uporabnih izdelkov. To so prepoznali tudi v sosedjnem podjetju, kjer takšne bannerje tiskajo in so se odločili, da bodo sodelovali z brandom Odpadnesh. Skupaj verjamejo v kroženje materialov, predmetov in idej. Pa tudi v razsmetenje in odgovorne rešitve za zmanjševanje in vključevanje neizogibnih smeti na dogodkih v novo življenje.

Zanimivo je, da Stefanova ekipa ustvarja izdelke, ki so kljub temu, da so izdelani iz reklamnih bannerjev, visokokakovostni, dobro oblikovani in takšni, ki jih je vredno imeti. Brand Odpadnesh deluje kot garancija in narativ, da nam je mar za okolje in da si želimo odgovornih dogodkov. Verjamemo, da se bo okoli ideje kmalu razvila skupnost istomislečih.

Ozaveščanje globalne industrije srečanj
Stefanova ideja je primerna tudi v kontekstu trajnostnih kompenzacij. Tudi na tem področju velja, da so največ vredne kompenzacije v lokalnem okolju. Zato razmišlja o razvojnem modelu, ki bo temeljil izključno na lokalnih manufakturah, ki bodo pokrivale območje enega mesta, največ regije. Vključevale pa bodo še vrtec za otroke, saj je trenutno največ sodelavk mater z otroki. To je pomemben del razmišljanja, iz katerega se lahko veliko naučimo.
Veliko se je na tem področju že spremenilo, bistveno pa je spreminjanje navad naročnikov in celotne industrije dogodkov. Reciklaža odpadkov v naši industriji mora postati sistemska in bolj razširjena, ter predvsem bolj dosledna in v duhu krožne ekonomije. Pred lahkomiselnim nakupovanjem promocijskih izdelkov, ki so prišli do nas po dolgi poti s kontejenerji iz Kitajske, velja razmisliti, kaj že imamo v lokalnem okolju. Zato je Stefanov projekt tudi del ozaveščanja globalne industrije srečanj. Veliko pa bi se glede tega lahko naučili tudi od naših dedkov in babic, ki so nekoč na takšen način že reciklirali od A do Ž.

Kje lahko srečate Stefana Hrica?
Strefan je eden izmed predavateljev na dogodku Conventa Crossover, kjer ga lahko osebno povprašate in izveste več o Odpadneshu.
Več informacij pa najdete na spletni srtrani:
https://odpadnesh.com/.